Wkładki dla dorosłych

CennikUmów się na wizytę

Wkładka ortopedyczna w przypadku osób dorosłych to w wielu przypadku codzienny niezbędnik, który ułatwia normalne poruszane się. W przeciwieństwie do dzieci, dorośli w zależności od wykonywanej pracy, każdego dnia robią tysiące kroków, stoją nawet do 6h w jednym miejscu. Komfort chodzenia to dla nich priorytet, bez niego wykonywanie obowiązków służbowych, ale i uprawianie sportu mogłoby się okazać niemożliwe. Zaopatrzenie się we wkładki ortopedyczne dostosowane do butów noszonych przez konkretną stopę, dostosowane do jej krzywizn, kształtu, długości to konieczność, zwłaszcza dla osób, którym na sercu leży zdrowie ich stóp i wygoda.

Kupujemy buty

Wybierając obuwie w sklepie kierujemy się tym kiedy będą one miały nam służyć, bo przecież inne buty kupujemy latem, inne zimą. Zwraca się również uwagę na długość, szerokość buta – kupno zbyt małych, lub za dużych butów sprawi, że staną się one bezużyteczne. Trzecia cecha, którą się uwzględnia (dotyczy to szczególnie kobiet) to wygląd estetyczny danej pary butów, który wielokrotnie nie idzie w parze z ich praktycznym zastosowaniem.

Niewiele osób, kupując buty, zastanawia się nad dopasowaniem wkładki butów do stopy. Co nie jest dobrą wiadomością biorąc pod uwagę szkody jakie może wyrządzić obuwie, gdy znajdująca się w nim wkładka nie jest dostosowana do problemów stopy wydrążonej, stopy z płaskostopiem poprzecznym, płaskostopiem podłużnym, czy też w przypadku stopy płasko-koślawej.

Unikalny narząd ruchu

Należy zdać sobie sprawę, z tego, że buty, które kupuje się w sklepie nie są dostosowane do indywidualnych wymagań każdego z klientów, wszyscy bowiem mamy różne stopy. Na specyfikę narządu ruchu wpływa:

 • anatomia,
 • nawyki ruchowe,
 • przebyte urazy,
 • rodzaj stosowanego obuwia.

Dlatego znalezienie gotowej pary wkładek do butów, odpowiadającej w 100% indywidualnym potrzebom jest niemożliwe. Nie wszystko jednak stracone. Rozwiązaniem problemu może okazać się wizyta w gabinecie podologa, który zidentyfikuje zaburzenia w obrębie stopy i stawu skokowo-goleniowego, oraz pomoże dobrać indywidualną wkładkę ortopedyczną. Pozwoli ona na prawidłowe rozłożenie sił obciążenia nie tylko na stopach, ale również na kolanach, biodrach i kręgosłupie.

Z wizytą u podologa

Wizyta w gabinecie wykwalifikowanego podologa nie jest stresującym wydarzeniem, jednak należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny, i żeby nie zakładać nowego obuwia (specjalista ocenia również buty, które zużywają się w charakterystyczny dla każdego sposób). Wizyta obejmuje:

 • wywiad medyczny – dotyczy on nie tylko aktualnej kondycji, ale również ogólnego stanu zdrowia pacjenta
 • badanie podologiczne – w którego skład wchodzi, ocena stanu skóry oraz ocena stanu paznokci, badanie postawy i pomiar długości kończyn, badanie podoskopowe, pomiar rozkładu ciśnienia na podeszwach stóp oraz analiza techniki i badanie parametrów chodu i biegu
 • wykonanie indywidualnego wycisku – na podstawie, którego specjalista wytwarza unikalne wkładki ortopedyczne dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na wyprodukowane w ten sposób wkładki mogą pozwolić sobie wszyscy, bowiem cena wkładek ortopedycznych na zamówienie nie jest wygórowana. Ważne jest tylko, aby pamiętać, że niezbędna jej systematyczna wymiana wkładek co 6-12 miesięcy.

stopy

Korzyści wynikające z noszenia wkładek

Indywidualne wkładki ortopedyczne podnoszą jakość życia. Dzięki nim:

 • możliwa jest minimalizacja lub eliminacja bólu stóp, kolan, bioder, kręgosłupa
 • zatrzymuje się proces pogłębiania nieprawidłowości i zniekształceń stóp,
 • koryguje się wady postawy, co jest bardzo ważne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że prawie połowa dorosłych Polaków (częściej kobiety) ma różnego rodzaju wady stóp, do których zaliczają się: stopę płasko-koślawa, stopę wydrążona, stopę szpotawą,
 • ułatwione jest leczenie niektórych schorzeń ortopedycznych (np. skolioza),
 • zmniejsza się obciążenie nóg,
 • następuje poprawa komfortu chodzenia i życia,
 • możliwa jest rezygnacja z topornych butów ortopedycznych, których wygląd estetyczny pozostawiał wiele do życzenia; produkowane obecnie wkładki do butów pasują do szpilek i butów narciarskich.

CennikUmów się na wizytę