CennikUmów się na wizytę

Masaż ujędrniający, nazywany również „modeling”, jest skuteczną metodą poprawiania sylwetki, jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi, oraz niezastąpionym sposobem walki z cellulitem. Ten rodzaj masażu łączy w sobie elementy fizykoterapii takie jak; termoterapia (głębokie i powierzchniowe przegrzanie określonej okolicy ciała), chemioterapia (stosowanie odpowiednich preparatów wyszczuplających lub antycellulitowych) oraz kinezyterapia (leczenie ruchem).

Na czym polega zabieg?

Masaż dla pań „modeling” jest bardzo intensywnym zabiegiem, który polega na silnym uciskaniu, ugniataniu i oklepywaniu ciała. Zadaniem stosowanych w masażu technik jest rozbicie komórek tłuszczu, które zalegają w głębokich warstwach tkanki podskórnej. Ponadto poszczególne czynności, które terapeuta wykonuje w trakcie zabiegu, znacząco zwiększają przemieszczanie płynów przez układ naczyniowy i mięśnie. Przyspiesza to wydalanie nadmiaru toksyn. Podczas masażu komórki ciała zostają pobudzone do pracy, dzięki czemu wzrasta przemiana materii. Co więcej, masaż ujędrniający:

  • równoważy negatywne skutki stresu,
  • stabilizuje ciśnienie krwi,
  • kojąco działa na mięśnie likwidując napięcia i skurcze.

Korzyści płynące ze stosowania masażu ujędrniający

Masaż ujędrniający „modeling” daje możliwość wyszczuplenia i ukształtowania sylwetki. Oddziałuje on przede wszystkim miejscowo. W szybkim tempie likwiduje on tkankę tłuszczową z okolic ud, bioder oraz pośladków. Dzięki niemu w krótkim czasie w obwodach może ubyć nawet kilka centymetrów. Masaż modelujący skutkuje szybkim przyrostem mięśni bez ich obciążania.

Kompleksowość

W trakcie serii masażów odchudzających wskazana jest odpowiednio dobrana do sytuacji pacjenta aktywność fizyczna oraz przestrzeganie odpowiedniej diety. Bez tego połączenia nie osiągnie się oczekiwanych rezultatów.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do takiego masażu jest skóra z płytko osadzonymi naczynkami, żylaki, tętniaki, stany gorączkowe, menstruacja, ciąża. Unikać go powinny osoby, które mają stany zapalne i alergiczne skóry, cierpią na zapalenia węzłów chłonnych. Z zabiegu zrezygnować muszą osoby z:

  • miażdżycą,
  • zakrzepowym zapaleniem żył,
  • chorobą nowotworową.

CennikUmów się na wizytę