Rehabilitacja

CennikUmów się na wizytę

Rehabilitacja jest formą kompleksowego wsparcia, którego nadrzędnym celem jest zapewnienie osobom z różnymi dolegliwościami godziwego życia w poczuciu pożyteczności społecznej i bezpieczeństwa społecznego oraz zadowolenia. Jest to skuteczna broń w walce z deficytami zdrowotnymi.

Złożoność tematu

Rehabilitacja i jej dobór, nie jest prostym zagadnieniem. Jedno jest jednak pewne, aby można ją nazwać skuteczną powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowanego rehabilitanta. Doświadczony specjalista zdaje sobie sprawę, że zastosowana rehabilitacja przyniesie oczekiwany efekt jeśli będzie:

  • wczesna - zbyt późne wdrożenie terapii może mieć przykre konsekwencje, zwłaszcza w przypadku udarów mózgu,
  • ciągła - przerwy w terapii mogą opóźnić leczenie,
  • kompleksowa - w sytuacji, gdy pacjent boryka się z wieloma problemami, należy zaplanować terapię w ten sposób, aby każdy z nich mógł zostać rozwiązany, lub przynajmniej, aby jego skutki mogły być zminimalizowane.

Gdzie szukać odpowiedniego rehabilitanta?

Specjalistów z zakresu szeroko pojętej rehabilitacji znaleźć można w dostępnych Warszawie i w każdym innym dużym mieście poradniach rehabilitacyjnych i gabinetach fizjoterapii, takich jak FizjoSanat. Naszym Klientom z Warszawy i nie tylko proponujemy zabiegi rehabilitacji medycznej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oferujemy Państwu:

  • terapię manualną kręgosłupa, której głównym celem jest minimalizacja dolegliwości bólowych pleców,
  • zabiegi z zakresu fizjoterapii stomatologicznej, wpływające na zmniejszenie objawów bólowych wynikających ze zmian w obrębie stawu żuchwowo-skroniowego,
  • zabieg suchego igłowania, który przynosi pozytywne efekty w terapii bólu głowy, łokcia golfisty, tenisisty,
  • terapie po złamaniu kończyn,
  • terapię po zawale serca,
  • terapię po udarze mózgu,
  • rehabilitację chorób cywilizacyjnych, do których zalicza się nowotwory, cukrzycę, alergię, otyłość, choroby serca i układu krążenia.

rehabilitacja

Terapia dobrana do potrzeb chorego

Stosowane przez specjalistów FisjoSanat metody i techniki pozwolą Państwu powrócić do pełnej sprawności. Formy rehabilitacji manualnej, w których się specjalizujemy, dobieramy w zależności od aktualnej sytuacji pacjenta. Zdajemy sobie sprawę, że różne dolegliwości wymagają różnych rozwiązań. Inaczej wyglądać będzie rehabilitacja w przypadku osoby z chorobą Parkinsona, inaczej w przypadku dzieci. Bez względu na to czy zmagacie się z bólami kręgosłupa, czy też wymagacie rehabilitacji po endoprotezie biodra, wybierzemy dla was zabiegi, które pomogą Wam osiągnąć obrane cele.

CennikUmów się na wizytę