CennikUmów się na wizytę

Fundamentem masażu orientalnego (inaczej masażem wschodnim) jest teoria istnienia przemian i krążącej energii witalnej. Zabieg ten stanowi podstawę pobudzania w przypadkach deficytu i hamowania w stanach nadmiaru energii. Celem stosowania masażu orientalnego jest uwolnienie od stresów i negatywnych emocji, wspomaganie ciała w dążeniu do odtworzenia utraconej równowagi wewnętrznej, która pomaga w zlikwidowaniu choroby i zachowaniu zdrowia.

Olejki, nastrojowa muzyka i masaż

Filozofia masaży orientalnych różni się od filozofii większości zabiegów stosowanych w salonach masażu. Kwestią odróżniającą masaże orientalne od pozostałych tego typu zabiegów jest technika, która w przypadku masażu wschodu nie ma decydującego znaczenia. To co jest pewne w przypadku masaży orientalnych to fakt, że dotyczą one całego ciała. Dodatkowo w niektórych zabiegach przeprowadza się masaż twarzy bądź głowy, który pozwala uzyskać głębszy stan relaksacji.

W trakcie masażu orientalnego fizjoterapeuta posługuje się naturalnymi, ciepłymi olejami o egzotycznych zapachach. Zabieg odbywa się przy akompaniamencie nastrojowej muzyki, która ma kluczowe znaczenie dla rytmu masażysty i odczuć pacjenta. Terapeuta w trakcie masażu używa ciężaru ciała i dynamiki ruchu, masuje zarówno dłońmi, jak i, przedramionami. Dotyk może być zdecydowanie mocny oraz bardzo delikatny, ważne jest jednak, aby pacjent nie odczuwał bólu. Ponadto w trakcie zabiegu nie przewiduje się żadnych przerw, które mogłyby zaburzyć przebieg masażu. Czas trwania jednej sesji to czas całkowicie przeznaczony dla pacjenta.

Zalety stosowania masażu orientalnego

Masaż orientalny przywraca wewnętrzną równowagę. Regeneruje on całe ciało oraz eliminuje wszelkie dolegliwości, zarówno natury psychicznej, jak i fizycznej. Zabieg daje odczucie głębokiej relaksacji. Pozwala pozbyć się uciążliwych napięć dnia codziennego, jest narzędziem dającym możliwość powrotu do harmonii w ciele i spokoju w umyśle. Zwiększa on wydolność fizyczną i sprawność umysłową pacjenta. Dodatkowo masaże orientalne:

  • regulują działanie narządów wewnętrznych,
  • aktywizują system immunologiczny,
  • stymulują usuwanie toksyn z organizmu,
  • intensywnie pielęgnują skórę.

CennikUmów się na wizytę