CennikUmów się na wizytę

Stopa człowieka to skomplikowany mechanizm, którego uszkodzenie może wpłynąć na komfort życia, wybór wykonywanego zawodu, losy kariery sportowej. Złożona z aż 26 kości stopa jest w stanie udźwignąć ciężar całego ciała, i co najważniejsze przenieść nas z punktu A do punktu B. W związku z tym zasługuje na szczególną atencję i troskę. Wybór odpowiednich, dobranych do pory roku, długości i szerokości stopy, butów już nie wystarczy. Idealnym dopełnieniem noszonego na co dzień obuwia są wkładki ortopedyczne.

Każda stopa jest inna

Stopa każdego z nas jest całkowicie inna, ponieważ narażona jest na inne przeciążenia, inne odległości ma do pokonania. Dlatego wybór odpowiedniej wkładki do butów powinien być w jak największym stopniu indywidualny. Produkowane seryjnie wkładki korekcyjne do butów, dostępne w wielu sklepach, nie są odpowiedzią na potrzeby wszystkich, bez względu na obietnice producenta. Im bardziej są one uniwersalne tym możliwość ich pomocy jest mniejsza. Nie stanowi to dobrej informacji zwłaszcza w przypadku osób zmagających się z deformacjami, które uniemożliwiają chodzenie, lub znacznie je upośledzają.

Deską ratunku okazuje się wizyta w gabinecie specjalisty – podologa, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu z pacjentem, rezultatu specjalistycznego badania stóp jest w stanie wskazać środki, które w znacznym stopniu mogą zniwelować dolegliwości bóle i poprawić komfort życia. Wykonując wycisk stopy możliwe staje się przygotowanie wkładki ortopedycznej na zamówienie dającej odpowiednie podparcie, ale i nie krępującej ruchów.

 

badanie stóp

 

Wkładka dla dziecka, dorosłego i sportowca

Najwyższy standard chodzenia jest zarówno w interesie rosnących jeszcze dzieci, osób dorosłych aktywnych zawodowo, jak i sportowców narażonych na różnego rodzaju przeciążenia aparatu ruchu. Wykonując wkładki na płaskostopie, lub inny problem ortopedyczny, należy wiedzieć, kto jest jej adresatem. Świadomość wpływu wkładki do butów na stopę dziecka i jego postawę, lub wkładki do butów do biegania stosowanych przez osoby startujące w wymagających zawodach sportowych ma decydujące znaczenie w procesie tworzenia produktu.

Dlatego decydując się na zamówienie ortopedycznej wkładki do butów warto skorzystać z usług specjalistów znających się na swoim fachu, odpowiednio przygotowanych do tego typu zleceń oraz wyróżniających się doświadczeniem w pracy z różnymi klientami. Takimi fachowcami są z pewnością warszawscy fizjoterapeuci z specjalistycznego gabinetu FizjoSanat.

Oferta FizjoSanat

Naszą mocną stroną jest bogata wiedzą, umiejętności praktyczne zdobyte w trakcie ostatnich lat pracy, oraz materiały, z których przygotowują wkładki dla Klientów różniących się wiekiem, oraz pomysłem na życie. Przygotowywane przez nas wkładki wyróżniają się solidnością wykonania, i trwałości. Wykonujemy zarówno wkładki do butów dla dzieci, w tym m.in. wkładki supinujące dla dzieci, które posiadają wiele zalet, spośród których najważniejszą jest działanie stymulujące i nie rozleniwiające stopy. Dysponujemy również bogatym doświadczeniem w wykonywaniu wkładek dla dorosłych, które sprawdzają się np. jako wkładki do szpilek.

Pomożemy Państwu w łagodzeniu wszelkich dolegliwości bólowych wynikających z deformacji stóp oraz będziemy Was wspierać w korekcji wad postawy. Jesteśmy w stanie przygotować wkładki na ostrogi piętowe, wkładki na haluksy, wkładki na płaskostopie poprzeczne, specjalne wkładki do biegania. Naszą specjalnością są również wkładki korytkowe stabilizujące pięty oraz wkładki metatarsalne, które chronią przed zbyt dużym przeciążeniem oraz amortyzują wstrząsy.

CennikUmów się na wizytę