CennikUmów się na wizytę

Ajurweda jest systemem holistycznym, który został opracowany ponad 5000 lat temu. Jego założeniem jest przekonanie, że ludzki organizm jest w stanie zdrowo funkcjonować, tylko wtedy, gdy dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne idą w parze. Brak równowagi w tej kwestii jest źródłem problemów.

Drugim celem medycyny ajurwedyjskiej jest dbanie o jak najwyższy poziom energii w organizmie. Jest to możliwe dzięki zdrowemu odżywiać się, pracowaniu nad kondycją fizyczną oraz masażom, które pomagają w zachowaniu duchowo-fizycznej równowagi w organizmie i sprawiają, że zmagazynowana w czakrach energia dłużej utrzymuje się w ciele.

Technika masażu Abhyanga

Masaż ajurwedyjski Abhyanga to masaż relaksacyjny, który fizjoterapeuta- masażysta wykonuje ciepłym olejkiem. Jest to zabieg obejmujący całe ciało, zawiera się w nim masaż głowy, masaż twarzy, masaż pleców, masaż stóp, dłoni, klatki piersiowej oraz brzucha.

Masaż Abhyanga przeprowadzany jest w miękki i rytmiczny sposób, może trwać od 5 do 60 minut i jest wykonywany przez jedną lub przez dwie osoby jednocześnie. Po masażu zalecane jest skorzystanie z gorącego prysznica, w trakcie, którego spłukuje się olejek wykorzystany do zabiegu.

Rezultaty

Masaż ajurwedyjski Abhyanga niesie ze sobą szeroki wachlarz korzyści. Zaleca się go w zaburzeniach systemu hormonalnego, immunologicznego, trawiennego oraz nerwowego. Wpływa on pozytywnie na wzrok. Masaż Abhyanga działa na organizm zarówno relaksująco, jak i odtruwająco. Jest to idealny sposób na poprawę samopoczucia. Zastosowany w masażu olejek, który ma za zadanie zmniejszyć tarcie podczas pocierania dodatkowo:

  • zmiękcza skórę,
  • równomierne rozprowadzenie ciepło, które jest ważnym elementem terapii,
  • wzmacnia i uelastycznia skórę.

W ajurwedzie masaż zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, dzięki czemu stanowi istotny element terapii odmładzających.

Przeciwwskazania

Masaż ten można stosować nawet codziennie, istnieją jednak przeciwwskazania, które sprawiają, że nie wszystkim jest on polecany. Masażu ajurwedyjskiego Abhyanga nie powinno się stosować m.in.:

  • w trakcie menstruacji,
  • mając wysokie ciśnienie,
  • borykając się z chorobą serca, zakaźną, skóry,
  • w trakcie przeziębienia.

CennikUmów się na wizytę